Várhatóan napokon belül megalakul az új, negyedik mobilszolgáltató – Posta, MVM, MFB konzorcium -, azt követően, hogy a Gazdasági Versenyhivatal a frekvenciatender kapcsán létrejövő közös vállalat alapítását, mint engedélyköteles tranzakciót megvizsgálja, írja az MTI.
A pályázati kiírás szerint egyébként az eredményhirdetést követően 10 napon belül meg kell alakulnia a cégnek. Az NMHH a fellebbezést követően a végleges (másodfokú) eredményről március 12-én (hétfőn) adott ki közleményt. A hatóság döntése ezzel jogerőre emelkedett, Van azonban még egy kérdőjel, hiszen a hatóság másodfokú döntését követően a Magyar Telekom (szintén március 12-én) az árverési eljárásban és a határozatban lévő jogi hibákra tekintettel - keresetet és végrehajtás felfüggesztése iránti kérelmet nyújtott be a Fővárosi Törvényszékhez, amelyben kérte a jogerős határozatnak a Konzorciumot árverési nyertessé nyilvánító rendelkezése és egyes kapcsolódó rendelkezései hatályon kívül helyezését; továbbá azok végrehajtásának felfüggesztését.
Az MTI információi szerint a GVH vizsgálata még egy-két napot vesz igénybe, majd ennek lezárultával az új cég megalapítását sajtótájékoztatón jelentik be. A Napi Gazdaság keddi cikke szerint a jogerőre emelkedéstől számított 15 napon belül a pályázatok valamennyi nyertesének be kell fizetnie a frekvenciadíjat, a Vodafone-nak 15,6, a Telenornak 7,3, a T-Mobile-nak 10,9 milliárd forintot, az új cégnek pedig 10 milliárd forintot.
Az új társaságról részletek egyelőre nem ismertek, ezeket a Magyar Posta korábbi közlése alapján a megalakulás után hozzák nyilvánosságra.
MTI: Szakemberek szerint az MVM hálózatának apportálásával az új társaság még nem tudja megkezdeni a szolgáltatást, ahhoz ugyanis elengedhetetlenek a bázisállomások. Piaci vélemények szerint az sem kizárt, hogy egy beszállítóval sikerül olyan megállapodást kötni, hogy az induláshoz szükséges beruházási összeget csak később kelljen kifizetnie az új társaságnak.
Az MTI által megkérdezett szakértők szerint egy új mobilszolgáltató nullszaldós napi üzemi szintű működtetéséhez legalább 200-300 ezer előfizető kell, nem számítva a befektetés és beruházás megtérülését. Ahhoz pedig, hogy saját hálózata legyen, legkevesebb 50 milliárd forintot kell befektetnie.
Az új szolgáltatónak még az idei évben meg kell kezdenie a szolgáltatást.