Megkezdte működését Lengyelországban a Virgin Mobile Central and Eastern Europe mobilszolgáltató vállalat szerdán, írja az MTI. Kristian Myrup igazgató Varsóban újságírókat arról tájékoztatta, hogy a lengyelországi nyitás után a vállalat Törökországban, Oroszországban, Magyarországon, illetve a térség más országaiban is meg kívánja vetni a lábát.
Richard Branson brit milliárdos mintegy 400 vállalatot felölelő Virgin cégcsoportjának regionális mobilszolgáltató érdekeltsége tervezett kelet-európai terjeszkedése első lépéseként Lengyelországban vezette be feltöltőkártyás mobiltelefon- szolgáltatását.
Lengyelországban a Virgin lesz az ötödik mobilszolgáltató vállalat, és közöttük a harmadik globális márka.
A varsói Audytel piackutató vállalat szerint a Deutsche Telekom érdekeltsége, a T-Mobile az országban 28 százalékos, a France Telecom érdekeltsége, az Orange 29 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik; a belföldi vállalatok közül a Plus 28 százalékos, a Play pedig 14,6 százalékos részesedéssel.
A Virgin Mobile három éven belül legalább egymillió feltöltőkártyás ügyfélre kíván szert tenni Lengyelországban, ahol a 38,2 milliós lakosság 53,1 millió mobiltelefon készüléket használ.
Az Arc piackutató vállalat szerint a feltöltőkártyás ügyfeleknek 25 százaléka, mintegy hatmillió felhasználó kész előfizetést váltani kedvezőbb ajánlat esetén.
Telefonközpont kommentár:
Magyarországon - ha valamilyen nagy meglepetés nem történik, - a Virgin leginkább virtuális szolgáltatóként jelenhet meg, azaz egy már működő hálózatos cég hálózatán keresztül. A sokáig szinte nem is létező magyarországi virtuális mobil piac idén erősen megélénkült, a hiszen a korábban idesorolható Postafon és Red Bull Mobile után tavasszal elindult a Tesco Mobile és a Lidl/Blue mobil, azaz két jelentős kereskedelmi lánc saját márkás mobilszolgáltatása. A hírek szerint a virtuális piacra készül a magyar tulajdonú BTel és a virtuális mobilinternet szolgáltatást épp a napokban beindító UPC is tervezi a hangszolgáltatás beindítását a későbbiek során. A virtuális szolgáltatások megjelenése egyértelműen növeli a kínálatot - így jó a fogyasztóknak, azaz nekünk - és egyben hozzájárul ahhoz is, hogy szolgáltatók által kiépített infrastruktúra gyorsabban megtérülhessen, és/vagy jobban ki legyen használva. A virtuális szolgáltatók megjelenése, esetleges gyors piacszerzése ugyanakkor nem feltétlenül előnyös a piacra lépést még csak tervező negyedik mobilnak, hiszen nyilvánvalóan előle is elszívja a piac egy részét. Ugyanakkor majdan a negyedik számára is potenciális lehetőség lesz a virtuálisok beengedése a saját hálózatára - előbb azonban azt nyilván ki kell építenie.