Magyarországon először vezet be mobilszolgáltató olyan tarifacsomagot, amellyel mind a beszélgetés, mind az SMS küldés korlátlan. Ez a Vodafone RED csomagja. Méghozzá mindjárt kettő, a Standard és a Super.
Dióhéjban a két csomag lényege:
|
Vodafone RED Standard |
Vodafone RED Super |
Beszélgetés és üzenetküldés bármely belföldi hálózatba |
Korlátlan |
Korlátlan |
Mobilinternet |
2 GB |
4 GB + 500 MB egy második SIM-kártyán |
Készülékbiztosítás |
Alap |
Prémium |
Roaming |
- |
RED Roaming Hetijegy |
Szakértői támogatás |
Ingyenes az előfizetés teljes időtartama alatt |
Ingyenes az előfizetés teljes időtartama alatt |
Havidíj |
15 990 Ft Csak SIM-kártya: 13 990 Ft |
21 990 Ft |
A Vodafone közleménye szerint a RED szolgáltatáscsomag előfizetői a korlátlan mennyiségű beszélgetés és sms-ezés, valamint a valóban jelentős internetes keret mellett az ügyfélszolgálatokon és a kijelölt boltokban előnyben is részesülnek majd. Így a márkaüzletekben díjmentesen állítják majd be az okostelefonokat, átmentik az előző készüléken tárolt adatokat és egyéb tartalmakat, valamint a későbbiekben is bármikor állnak az ügyfelek rendelkezésére, ha bármilyen segítségre szorulnának mobiljukkal kapcsolatban, legyen szó alkalmazások telepítéséről vagy egyéb problémáról. Emellett a RED ügyfelek soronkívüli kiszolgálásra számíthatnak nemcsak a márkaboltokban, hanem a telefonos ügyfélszolgálaton is.
A csomagok előnyei közé tartozik a készülékbiztosítás, illetve a Super csomagban az évi egy hetes ingyenes Roaming Heti jegy (ami napi 50 MB mobilinternet mellett az EU országaiból, Horvátországból és Törökországból kínál korlátlan és ingyenes hívásindítást és -fogadást hazánkba).
A Vodafone RED Standard tarifa 2GB mobilinternetet, a Super pedig havi 4GB-os keretet tartalmaz, emellett az utóbbi csomag része egy ,500 MB mobiladatot magában foglaló SIM-kártya is, amelyet elsősorban a tabletet használóknak szán a Vodafone.
Telefonközpont kommentár:
A sajtótájékoztatón és a közleményben is szerepel, illetve elhangzott a "forradalmian új", valamint az "új tarifa csomaggal robbantja a piacot" kitétel. Nos, ha ezek a jelzők talán picit erősek is, kétségtelen, lehet, hogy ezzel a lépéssel elindul a piac az átláthatóbb tarifacsomagok, tarifa-szerkezetek felé - ami mindenképpen jó lenne a fogyasztóknak. Ha könnyű átlátni, hogy melyik csomagban mi van és az mennyibe kerül, akkor könnyebb azt a csomagot választani, amelyik "nekem" a legjobb, legelőnyösebb - ez pedig egyértelműen élénkítheti a szolgáltatók közötti versenyt. Ezen túl, szintén jó (de mindenképpen egyszerűsíti az életet), ha nem számít hálózaton belülre, vagy kívülre telefonálunk, illetve ha mindegy, hogy SMS-t küldünk, vagy éppen szóban akarunk kommunikálni, ráadásul arra sem kell figyelni, van-e még "lebeszélhető" percem a keretben.Persze tény, az ilyen csomagok általában nem olcsók, ahogy a RED sem az, de itt legalább az biztos, a havi keret tervezhető, a struktúra pedig világos és egyszerű. Természetesen 24 hónapos hűséggel.
Ja,és ha a beszélgetés korlátlan, akkor végképp semmi szükség sincsen már tegnapi nosztalgia tárgyunkra, az "1 Ft-ért 3 percet" mérő homokórára.