Az MPVI Mobil Zrt, azaz a negyedik mobil elnöke és vezérigazgatója lemondott, a Kúria februárban tárgyalja a szolgáltató által korábban elnyert (majd elvesztett) frekvenciával kapcsolatos beadványt, írja a Napi.
A lap cikke szerint február végén tárgyalja a Kúria a negyedik mobiltelefon-társasággal kapcsolatos beadványt és elképzelhető, hogy a majdani jogerős ítélet helyben hagyja a Fővárosi Törvényszék határozatát, vagyis sem a negyedik szereplő, az állami MPVI, sem a jelenleg piacon levők nem kapják meg a frekvenciát.
Telefonközpont: Az MPVI az NMHH által 2011-ben kiírt frekvencia árverés (egyik) nyerteseként szerzett frekvenciát a 900-1800-2100MHz-es tartományokban. A társaságnak a kiírás szerint 2012 decemberében kellett volna megkezdenie a szolgáltatást Budapesten. az árverésen a három jelenlegi szolgáltató is elnyert 900Mhz-es frekvenciákat, amelyekért hárman együttesen nettó 31 milliárd Ft-ot fizettek. Az MPVI 10 milliárd Ft-os ajánlatával vitte el a negyedik szolgáltatónak fenntartott készletet. A hatósági döntést a jelenleg a piacon lévő három szolgáltató gyakorlatilag minden lehetséges fórumon megtámadta és a 2012 szeptemberében a Fővárosi Törvényszéken született ítélet több, súlyos eljárási hiba miatt hatályon kívül helyezte az NMHH által hozott, a frekvencia árverést lezáró végzést.
Ezzel a negyedik szolgáltató mellett gyakorlatilag a 3 működő mobilcég is elvesztette a megnyert és részben használatba is vett frekvenciákat. Hogy ezeknek mi lesz a sorsa, az majd a Kúria döntése után derülhet ki.
Az eljárásnak valóban az lehet az egyik végkimenetele, hogy senki nem tarthatja meg az elnyert frekvenciákat és az egész csomagot új kell/lehet pályáztatni. Ebben az esetben nyilván visszajár a szolgáltatóknak az általuk befizetett összesen több mint nettó 41 milliárd Ft. Ebben az esetben a már használatba vett frekvenciákat nyilván fel kellene szabadítani, ami elsődlegesen a Vodafone-t érintené rosszul, hiszen a cég az új frekvencia használatbavételével fedte le majdnem az egész országot 3G-s hálózatával.
A napi információi szerint minden bizonnyal a társaság novemberi és decemberi közgyűlésén született döntés arról, hogy lemondanak a cég vezetői. A Napi szerint távozott az MPVI Mobil elnöke, Kalmár István és a társaság vezérigazgatója, Schmidt Pál is. A mobiltelefon-társaságnál sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánták értesülésünket.
Kalmár és Schmidt bábáskodott az új mobiltelefon-társaság megalakulásánál, ezért szakértők elképzelhetőnek tartják, hogy távozásuknak üzenetértéke lehet − vagy teljesen új szereplők kellenek egy új koncepció megvalósításához vagy ezzel a lépésükkel azt akarták jelezni a szakemberek, hogy a cég gyakorlatilag megszüntette tevékenységét, írja a Napi.