Meglehetősen részletes összefoglaló az Indextől - hogyan, milyen szempontok alapján vegyünk telefont Karácsonyra - kis kiegészítéssel.
Sok mindent érdemes mérlegelni, s a kérdések többségében remek támpontokat tartalmaz a cikk.Amit még talán érdemes figyelembe venni, hogy szolgáltatól - hűséggel, vagy csak úgy?
Amennyiben szolgáltatótól vesszük, akkor talán maga a készülék olcsóbb lesz, de mindenképpen érdemes kiszámolni, mennyibe kerül majd 24 hónap alatt.
A 10 legjobb Android telefon (2014-ben) az Androidpit szerint
Ugyanakkor kicsit bonyolítja a helyzetet, hogy vagy oda a meglepetés, vagy az ajándékozó nevén lesz a telefon/előfizetés, ami később azért okozhat gondokat.
S persze ne feledjük azt sem csekkolni, milyen garancia jár a telefonhoz... nem mindegy, hogy 12 hónapos, vagy 24 hónapos... és az sem, hogy ki áll mögötte.
S meg egy apróság: "Ha telefont akart venni, akkor most érdemes, mert tavaszig nem jelennek olyan újdonságok, amelyek miatt elavultnak tűnik majd a frissen vett mobil." - írja Balázs, s ebben sok az igazság. Új telefont venni nem feltétlenül sznobság - néha nyilván igen -, de a készülékek és az elvárások gyors fejlődése mellett egy régebbi telefon már sokszor öröm helyett inkább csalódást fog okozni.
Ez még abban az esetben is igaz lehet, ha az olcsó készüléket olyan valaki kapja - mondjuk a Nagyi -, aki most először vesz majd a kezébe okostelefont. Ilyenkor merül fel az a probléma, hogy annyira kicsi az olcsó telefon memóriája, hogy szinte semmire nem lehet használni, hogy a képernyő felbontása annyira gyenge, hogy a gyakran kicsit már nagyotlétó Nagyi pont nem látja és így tovább. A nagymamák általában retiküllel járnak, s abban elfér egy nagyobb telefon is - nagyobb, könnyebb látni, könnyebb megtalálni a megfelelő billentyűt, vagy ikont...
Persze nyilván nem iPhone6+, vagy Note4 kell ebben az esetben sem, de érdemes nem a legolcsóbb, legelavultabb, legkisebb telefont venni meg.