A január eleji éles indulás óta néhány tucat előfizetőt gyűjtött az első magyarországi negyedik generációs (Long Term Evolution - LTE) mobilhálózaton a T-Mobile.
Az első felhasználók és a tesztidőszak tapasztalatairól beszélt a Bitportnak Maradi István, a Magyar Telekom műszaki vezérigazgató-helyettese, aki úgy vélte: az LTE már annyira kellett, mint egy falat kenyér, mert a világon mindenhol korlátos erőforrásként rendelkezésre álló frekvenciákon az eddigi technológiákkal már képtelenség lenne hosszabb távon kezelni az egyre jobban növekvő adatforgalmat.
Maradi szerint ez a generációváltás nem indulhat repülőrajttal, mivel még kevés az LTE-képes eszköz, de a készülékgyártók is erőteljesen készülnek az új hálózatokra, még az idén jönnek a 4G-s okostelefonok, táblagépek. Kicsit olyan lesz az életciklusa ennek a technológiának is, mint a harmadik generációnak (3G), amely már 2005-ben elindult, mégis még ma is csupán 30-40 százalék a 3G-s telefonok aránya a világon a teljes készülékpenetráción belül. Lesz egy felépülési periódus az LTE-nél is, akár 5-10 évet is igénybe vehet, mire a használatban lévő készülékek 50 százaléka LTE-képes lesz.