A július elsejétől élő telefonadó hatására a UPC és a Digi is emeli vezetékes telefonszolgáltatásai árát, írja a HWSW.A két szolgáltató eltérő mértékben és konstrukcióban módosítja árait, ahogy különböző utat választott az áremelést már bejelentő két mobilszolgáltató, a Telenor és a Vodafone is.
Digi
A HWSW cikke szerint a DIGI jelenleg egyetlen, VoIP-alapú telefoncsomaggal rendelkezik, a DIGIFON-t havi 200 forintos előfizetési díj ellenében biztosítja a szolgáltató. Ez a havidíj nem változik, ahogy a hálózaton belüli hívások percdíja is marad nulla forint. A társaság honlapján megtalálható általános szerződési feltételek tanúsága szerint július 15-től a helyi vonalas hívások percdíja ugyanakkor bruttó 2,5 forinttal emelkedik, míg a mobilhálózatok irányába induló hívások után percenként bruttó 4,5 forinttal kell majd többet fizetniük az ügyfeleknek. Kapcsolási díjat továbbra sem számít fel a cég.
UPC
A UPC-nél augusztus 1-től változnak az árak, de ez nem érint minden díjcsomagot. Szűcs László, a szolgáltató kommunikációs igazgatója a HWSW-nek elmondta, hogy a legnépszerűbb, Bronze csomag árait változatlanul hagyja a társaság, a többi díjcsomagnál a havi előfizetési díjak és a percdíjak egyaránt nőnek, azonban a hálózaton belüli nulla forintos híváslehetőség nem szűnik meg. Szűcs hozzátette, a díjcsomagok listaárát nem módosítja a szolgáltató, helyette az elérhető kedvezmények mértékét csökkenti, ezért a szolgáltató szerint nem szükséges a honlapon közzétett ászf-kivonatban külön megjelölni a módosításokat. A UPC a napokban minden ügyfelét értesíti a változásokról.
A két társaság a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság becslései szerint összesen nagyjából 585 ezer vezetékes vonalat üzemeltet, a UPC a piac 11,1, a DIGI pedig 8,4 százalékát tartja kézben. A legnagyobb piaci szereplő, a több mint 1,8 millió vezetékes fővonallal rendelkező Magyar Telekom egyelőre nem közölte, kívánja-e módosítani árait a telefonadó hatására, a körülbelül 400 ezer előfizetéssel rendelkező Invitel későbbre ígért tájékoztatást.
BTel és a többiek
A többi érintett vezetékes szolgáltató (Magyar Telekom, Invitel, hogy csak a legnagyobbakat említsük) egyelőre nem nagyon kommunikál az árakról, hívja fel a figyelmet a HWSW. Mint írják: egyedül a marginális piaci részesedéssel rendelkező BTel közölte eddig, hogy nem hárítja át az adót ügyfeleire (ahogy arról a BTel közleményét szó szerint közzétéve a telefonközpont is beszámolt.)