A Good Technologies felmérése szerint az okostelefont használók átlagosan reggel 7:09-kor néznek rá levelezésükre először, és a megkérdezettek 68 százaléka tudja le céges levelezését reggel 8 előtt, 50 százalékuk mindezt még az ágyból teszi. 60 százalék csupán rendezi dolgait, átválogatja leveleit és kitakarítja fiókját, ám a maradék úgy érzi munkaidőn kívül is válaszolnia kell. Mindez évi 365 "+" órába kerül.
A felmérés szerint az okostelefonoknak (is) köszönhető, hogy a megkérdezettek 40 százaléka még este 10 után is dolgozik telefonján, 69 százalék pedig még belepillant céges levelezésébe közvetlenül elalvás előtt. A nyilatkozók 57 százaléka használja telefonját családi rendezvényeken, 38 százalék pedig még vacsora közben sem tud szabadulni munkájától - írja az IT Business a Marketwatch-ra hivatkozva.
(A HVG-n talált képen egy LED-es lámpákkal szerelt párna az ágyban olvasáshoz vagy netezéshez)
Az utóbbi adatok szerint gyakori, hogy valaki a családi élet rovására dolgozik, ennek fényében meglepő, hogy a megkérdezettek csupán fele válaszolt úgy, hogy a telefon használata konfliktust okozott volna az élettársakkal vagy a családtagokkal. Az okostelefon minden kétséget kizáróan megkönnyítette a munkavégzést, ám mára a hasznos kiegészítőből elengedhetetlen munkaeszközzé vált. A felmérés azonban azt is megjegyzi, a legtöbben nem érzik igazi munkavégzésnek a telefonon eltöltött perceket, sőt az otthoni nyugodt környezet gyakran növeli a produktivitást.
A felmérés az Egyesült Államokban készült – és az eredmény: egy átlagos amerikai évente 365 órával dolgozik többet, mint az okostelefonok és a mobilinternet előtt. A levelek kényszeres ellenőrzése, akár a szabadság alatt is, csupán perceket vesz igénybe, ám ezek összeadva már több mint kétheti pluszt jelentenek.
És ti hogy vagytok ezzel, általában mi az első reggeli teendőtök – már persze a szundi gomb nyomogatása után?
- Leveleket, híreket átfutni?
- Laptopot bekapcsolni?
- Kávét főzni?
- Más?